درباره ما

انجمن بانوان نیک اندیش گراش در تاریخ ۲۵ بهمن ۱۳۹۳ شروع به کار نمود. در ابتدای یک هیئت مدیره‌ی ۱۰ نفره به ریاست خانم لیلا مقامی مدیریت انجمن را برعهده گرفت و با ۲۰ نفر همکار، به صورت رسمی کار خود را آغاز نمود. این انجمن در ساختمانی که توسط یکی از خیراندیشان شهر در اختیار انجمن قرار گرفته بود. کار را در سه بخش خیاطی، آشپزی و هنری پیش برد. همچنین تجهیزات انجمن نیز توسط خیرین تهیه شد که بخشی از وسایل نیز توسط اعضای هیئت مدیره تامین گردید.

در بخش هنری کارهای گلسازی و تزیین وسایل جشن، تزیین غنچه عقد و حنابندان و تولید وسایل آشپزخانه و مهم‌تر از همه ساخت و احیای عروسک‌های سنتی شهر گراش، تولیداتی را به همشهریان و دیگر شهرها، ارائه نمودند.

در بخش خیاطی سفارش لباس‌های روزانه‌ی همشهریان انجام می‌شد که انجمن به مدت دو سال روپوش چند مدرسه را تولید نمود. در این بخش تولید لباس یکبار مصرف بیمارستان انجام می‌گیرد.

با اهدای یک دستگاه فر صعنتی از سوی یکی از خیرین، بخش آشپزی رونق دوچندانی پیدا کرد. بخش آشپزی که عمده‌ی کار انجمن را انجام می‌دهد، سفارش انواع غذاهای نذری و جشن‌ها و اعیاد و مراسم روضه‌خوانی را برعهده دارد. تولید انواع فینگرفود، ساندویچ، مربا، شربت، ترشی، شیرینی محلی، دسر، حلوا، انواع نان محلی، انواع آش و سبزیجات خشک و منجمد از این جمله‌اند. به عنوان مثال انجمن طی حدود ۲ سال سفارش و تهیه‌ی غذای دانشکده علوم قرآنی گراش را برعهده داشته است. همچنین با همکاری آموزش و پرورش و تایید شبکه بهداشت، سفارش بوفه‌ی ۳۶ مدرسه شهرستان گراش انجام می‌شود.

اکنون پس از گذشت نزدیک به سه سال از شروع به کار انجمن، با تلاش‌های جمعی از افراد دلسوز ساختمانی توسط خیرین برای انجمن خریداری گردید که در حال حاضر در سه طبقه مشغول به فعالیت می‌باشد. بخشی از این ساختمان به سردخانه و انباری اختصاص دارد و در بخش دیگر حدود ۳۰ نفر از بانوان مشغول به آشپزی و تولیدات انجمن مشغول هستند. دیگر بخش انجمن نیز به کارهای هنری اختصاص دارد.

لازم به ذکر است که با کناره‌گیری ۴ نفر از اعضای هیئت مدیره، انجمن بانوان نیک‌اندیش گراش اکنون به ۶ عضو هیئت مدیره مشغول به کار است.